vítejte v mém botníku

Boty a Příž

20.05.2008 22:39

Jak jsem již psala v novinkách, strávila jsem prodloužený víkend v Paříži. Bylo to úžasné, město a památky jsou prostě neskutečné, ale celý výlet měl přeci jen jednu vadu na kráse, protože jedna členka naší výpravy onemocněla a tak jí touto cestou přeji brzké uzdravení. K běhu po památkách, o procházkách se moc mluvit nedá, neboť nejčastější slovo paní průvodkyně bylo "běžíme" :-), jsem však měla ještě jeden vedlejší cíl, získat nějakou tu botičku do své sbírky. Již týden před odletem jsem ji viděla ve snu - dámskou lodičku s Eiffelovkou místo podpatku.

 Stále jsem vyhlížela nějakou botu a přímo na Eiffelovce jsem se dočkala - nebyla to sice ta vysněná, ale zase je zakoupená přímo na Eiffelovce a to již má svou váhu. Druhý přírůstek má váhu sám o sobě, protože to je čistič bot ze slitiny a věřte, že když už jsem jej nesla čtvrtou hodinu, tak jsem o jeho váze věděla své. Nebojte, brzy je dám do fotek a do botníku.

Co však nejdete jen ve fotogalerii, ale v botníku nee, je jedna výloha. Když jsem jí viděla, mé srdce snad přestalo i na pár vteřin tlouct a pak nával adrenalinu .... byla tam kozačka s Eiffelovkou jako podpatek ... a u toho ještě nepočítané množství nejrůznějších střevíců, bot a pantoflíčků - repliky bot - miniatury od doby Ludvíka XIV až do současnosti. Byla to nádhera, ze které šly oči kolem. Ale cenovky byly přeci jen trošku mimo realitu. Tak jsem slušně požádala a alespoň si je všechny vyfotila. Ale kdybyste měli pocit, že mi nemohou ve sbírce chybět, tak vám řeknu, kde je mají: stoupněte si zády k Vítěznému oblouku čelem do Champs Élysées, je to první nebo druhý krámek po levé ruce :-))) Tak jsem vám teď alespoň ve stručnosti objasnila, proč jsem teď nedoplnila botník o nějaké exponáty, musím trochu honit restíky v práci, ale nebojte, o víkendu se na to vrhnu.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode